اخبار جمعيتي


12
نشست مشترک رؤسای مرکز آمار ایران، سازمان ثبت احوال کشور و موسسه مطالعات جمعیتی
۱۳۹۵/۱۰/۱۹
توسط وزارت کشور انجام شد

تهران - ایرنا - نخستین جلسه "هیات‌های رصد و اندیشه‌ورزی در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی" با محوریت طلاق در وزارت کشور برگزار گرديد.

۱۳۹۵/۱۰/۲۸
دکتر محمد میرزایی

بیست و چهارمین جلسه از نشست های اندیشه ورزی روز یکشنبه 28 آذرماه سال جاری با حضور دکتر میرزایی (استاد جمعیت شناسی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران) در محل مرکز الگو برگزار شد. موضوع گفتگوی این نشست، "جمعیت و پیشرفت: آینده نگری جمعیت در ایران" بود. در این نشست روندهای جمعیتی ایران در دوره های گذشته مورد بحث قرار گرفت. هم چنین آمارهای مربوط با ساختار و ترکیب فعلی جمعیت کشور مطرح و تحلیل شد. در پایان این نشست افق های پیش رو در حوزه پیشرفت و تحولات جمعیتی خاصه سیاست های جمعیتی کشور بیان شد.

۱۳۹۵/۱۰/۱
توسط موسسه مطالعات و مدیریت جامع و تخصصی جمعیتی کشور انجام شد
۱۳۹۵/۱۰/۱
ثبت احوال و آمار حیاتی
۱۳۹۵/۱۱/۱۸
معاون رييس جمهور در امور زنان و خانواده
۱۳۹۵/۱۱/۱۸
شهیندخت مولاوردی خبر داد

 ایلنا نوشت: معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از همکاری با مجلس برای تغییر حداقل سن قانونی ازدواج دختران خبر داد.

 

۱۳۹۵/۱۲/۱۰
اسفند 95

14 اسفند نود و پنج، در طی مسابقه اسکی خیریه اتریشی که از سوی بخش بازرگانی سفارت اتریش و شرکت رایکا توسعه کیش در پیست اسکی دیزین برگزار شد، هزاران اسکی باز مطالب بیشتری پیرامون آرمان های توسعه پایدار فراگرفتند.

۱۳۹۵/۱۲/۲۲
سازمان جهانی بهداشت (WHO)

سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرده است: هر سال یک میلیون و 700 هزار کودک در نتیجه آلودگی محیط زیست جان خود را از دست می‌دهند.

۱۳۹۵/۱۲/۲۲
ثبت احوال شهرستان رامیان، استان گلستان

«نرگس رجبلو» اولین نوزاد متولد شده در سال 96 در  شهرستان رامیان، استان گلستان می باشد.

۱۳۹۶/۱/۶
رییس مرکز تحقیقات سالمندی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

رییس مرکز تحقیقات سالمندی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: درحال حاضر 9 درصد مردان سالمند و 49 درصد زنان سالمند بدون همسر و تنها زندگی می‌کنند؛ این درحالیست که بیش از 70 درصد مردان تنهای سالمند و 30 درصد از زنان تنهای سالمند، احساس نیاز به ازدواج مجدد را ابراز کرده‌اند.

۱۳۹۶/۱/۱۹
سازمان ثبت احوال کشور
کلثوم جهان تیغ و احمد شاویزی استاد، ساکن نگین شهر، سال 95 را با جشن ازدواج
و سال 96 را با جشن تولد نوزادان سه قلوی خود آغاز کردند.
 
۱۳۹۶/۱/۱۹
مدیرکل ثبت‌احوال قم خبر داد

مدیرکل ثبت‌احوال استان قم گفت: در سال ۹۵ چندقلوزایی نسبت به سال ماقبل با رشد نسبی روبه‌رو بوده است، به‌نحوی‌که ۴۱۰ دوقلو، ۲۱ سه‌قلو و ۳ مورد چهارقلو در سال گذشته ثبت شد.

۱۳۹۶/۱/۳۰
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

ایرنا: معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طی سال 1395 فرزندخواندگی در استان تهران 34 درصد افزایش یافت.

۱۳۹۶/۲/۲۷
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت از آموزش ۷۰۰ هزار جوان برای همسرگزینی خبر داد.

۱۳۹۶/۲/۲۸
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور

 مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور از اجرایی شدن مرخصی دوره مراقبت برای مادران دارای فرزندخوانده زیر 3 سال -که از سازمان بهزیستی کشور پذیرفته اند- خبر داد.

۱۳۹۶/۲/۲۸
با شعار همه دیده شویم همایش روز ملی جمعیت برگزار شد

سی ام اردیبهشت ماه 1396، همایش روزملی جمعیت با مشارکت سازمان ثبت احوال کشور، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، وزارت ورزش و جوانان، مرکز آمار ایران، موسسه مطالعات و مدیریت جامع و تخصصی جمعیت کشور در سالن رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار گردید.

۱۳۹۶/۳/۱
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه طلاق از مهم‌ترین آسیب‌ها در جامعه محسوب می‌شود، گفت: نرخ طلاق در کشور رو به افزایش است اما در دو سال اخیر با فعالیت‌هایی که انجام شده، شیب افزایش طلاق کاهش یافته است.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه طلاق از مهم‌ترین آسیب‌ها در جامعه محسوب می‌شود، گفت: نرخ طلاق در کشور رو به افزایش است اما در دو سال اخیر با فعالیت‌هایی که انجام شده، شیب افزایش طلاق کاهش یافته است.

 

۱۳۹۶/۵/۱۰
رئیس فراکسیون زنان مجلس گفت:

خانه ملت نوشت: رئیس فراکسیون زنان مجلس گفت: زنان مجلس به دنبال تحقق حمیات از حقوق کودکان، اصلاح سن ازدواج، افزایش سهم زنان در مجامع مختلف، ارتقا کسب و کار زنان و سایر موارد این حوزه است.

۱۳۹۶/۵/۲۹
12