آخرین اخبار

در آستانه روز ملی جمعیت برگزار شد: برگزاری نشست مشترک هماهنگی ثبت احوال و دانشگاه های یزد و علوم پزشکی


~~در آستانه روز ملی جمعیت برگزار شد:
برگزاری نشست مشترک هماهنگی ثبت احوال و دانشگاه های یزد و علوم پزشکی
 
دومین نشست مشترک اداره کل ثبت احوال با دانشگاه های علوم پزشکی شهید صدوقی و دانشگاه یزد به منظور برگزاری همایش روز ملی جمعیت روز گذشته در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه یزد برگزار شد .
در این نشست معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی ثبت احوال استان با اشاره به اهمیت موضوع جمعیت گفت:  نقش جمعیت در اقتدار ملی و پویایی و نشاط جامعه در سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری به مسئولین مورد تاکید قرار گرفته است.
فاطمه فاتحی افزود: سیاستهای کلی جمعیت به مواردی مانند جوانی جمعیت با افزایش نرخ باروری، رفع موانع ازدواج، تسهیل و ترویج تشکیل خانواده و افزایش فرزند، کاهش سن ازدواج، اختصاص تسهیلات مناسب برای مادران در دوران بارداری و شیردهی، پوشش بیمه ای هزینه های زایمان و درمان ناباروری مردان و زنان، تحکیم بنیان و پایداری خانواده، آموزش های عمومی درباره اصالت کانون خانواده و همچنین آموزش مهارت های زندگی اشاره می کند.
گفتنی است به پیشنهاد سازمان ثبت احوال کشور و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، 30 اردیبهشت هرسال مصادف با روز ابلاغ سیاست‌های کلی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری به عنوان روز ملی جمعیت در تقویم کشور به ثبت رسیده است
 


گروه کاربری:          نسخه چاپی
تاریخ ثبت : ۱۳۹۸/۲/۲۹
کلمات کلیدی :
سیاستهای ابلاغی,