آخرین اخبار
سخنگوی سازمان ثبت احوال اعلام کرد

رشد6،8درصدی ازدواج و8،7درصدی طلاق در استان تهران


سیف الله ابوترابی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: شمار ازدواج و طلاق‌های رخ داده در سال گذشته در استان تهران به ترتیب 89 هزار و 698 و 33هزار و 706مورد بوده است.

وی خاطر نشان کرد:در حالی که در سال قبل از آن (1394) در استان تهران 83 هزار و 971 واقعه ازدواج و 31 هزار و 4 واقعه طلاق اتفاق افتاده بود که در سال 94 نسبت به سال 93 شاهد کاهش 5 درصدی بود‌یم.

ابوترابی با انتقاد از انتشار خبری با عنوان رشد 22 درصدی طلاق در تهران در یکی از رسانه های کشور، گفت: آمار اعلام شده ناشی از اشتباه این رسانه در استفاده از داده‌های سالنامه آمارهای جمعیتی استان تهران بوده است.

وی تصریح کرد: با توجه به تغییر در سیستم ثبت ازدواج و طلاق و ارتباط برخط دفترخانه‌های ازدواج و طلاق با پایگاه اطلاعات جمعیت کشور (در نیمه اول سال 1395)، تعدادی از رویدادهای ثبت نشده سالیان گذشته برای به‌روز رسانی داده‌های ملی به ثبت رسید که موجب افزایش میزان ثبت سالانه شد.

وی ادامه داد: آمار رشد 22 درصدی «ثبت طلاق» صرفا نشان دهنده بهبود وضعیت ثبت این رویداد در استان تهران در سال گذشته است و ارتباطی با وقوع طلاق ندارد.

سخنگوی سازمان ثبت احوال، آمارهای اجتماعی را موضوعی حساس و تخصصی دانست و از رسانه‌ها خواست در انتشار آمارهای اجتماعی به ابعاد فنی توجه بیشتری داشته باشند و بررسی آنها را با کمک صاحب نظران انجام دهند.


گروه کاربری:          نسخه چاپی
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۵/۲۳
کلمات کلیدی :
سخنگوي سازمان ثبت احوال کشور,