آخرین اخبار
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور

تغییر نام بیش از 73هزار ایرانی در 9 ماهه سال 95


سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت:

از ابتدای فروردین تا پایان آذر ماه امسال، 73 هزار و 746 ایرانی در داخل و خارج از کشور نام خود را تغییر دادند.

ابوترابی روز جمعه دهم آذر ماه سال جاري در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی ایرنا، افزود: این درحالی است که در مدت زمان مشابه سال گذشته 64 هزار و 94 ایرانی در داخل و خارج از کشور نسبت به تغییر نام خود اقدام کردند و بر این اساس تغییر نام در 9ماه امسال 15 درصد افزایش داشته است. 

سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: تعداد تغییرات نام ایرانیان در 9ماهه امسال 9 هزار و 625 مورد بوده است .
وی خاطر نشان کرد: همچنین در 9 ماهه امسال 160هزار و 712 ایرانی شامل ایرانیان داخل کشور و ایرانیان مقیم خارج از کشور نام خانودگی خود را تغییر داده اند. ابوترابی اعلام کرد: در سال گذشه در همین مدت 137 هزار و 499 ایرانی در داخل و خارج از کشور نام خانوادگی خود را تغییر دادند که امسال17  درصد تغییر نام خانوادگی افزایش یافته است .وی اضافه کرد: تعداد تغییرات نام خانوادگی در 9 ماهه امسال 23هزار و 213 مورد بوده است.  

فراوان ترین نام های انتخابی برای دختران و پسران

ابوترابی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: فراوان ترین نام هایی که خانواده ها در9 ماهه امسال برای نوزادان دختر خود انتخاب کرده اند شامل، فاطمه، زهرا، زینب، نازنین زهرا، یسنا، حلما ، باران، فاطمه زهرا، ریحانه و رها بوده است. وی ادامه داد: همچنین فراوان ترین نام هایی که خانواده های ایرانی برای نوزادان پسرخود در 9ماهه امسال انتخاب کرده اند نیز شامل، امیر علی، محمد، امیرحسین، ابوالفضل، علی، حسین، محمدطاها، امیر عباس، محمد حسین و امیرمحمد است.

تعداد جمعیت کشور بر اساس آخرین اعلام در ابتدای آذرماه امسال 80 میلیون 481هزار و 759 تن است.


گروه کاربری:          نسخه چاپی
تاریخ ثبت : ۱۳۹۵/۱۰/۱۱
کلمات کلیدی :
سخنگوي سازمان ثبت احوال کشور, سخنگوي سازمان ثبت احوال کشور, سخنگوي سازمان ثبت احوال کشور,