آخرین اخبار
در بيست و دومين نمايشگاه الکامپ انجام شد

رونمايي از داشبورد آمار جمعيتي کشور


25 آذر ماه 1395، همزمان با افتتاح بیست و دومین نمایشگاه الکامپ، داشبورد آمار جمعیتی کشور رونمایی شد. این داشبورد مبتنی بر ظرفیت های پایگاه اطلاعات جمعیت کشور و برای دسترسی آسان و برخط به داده های ثبتی جمعیت کشور طراحی شده است.

در نمایشگاه الکامپ که بزرگترين رويداد تجاري در عرضه و توليد محصولات و خدمات صنايع الکترونيک و کامپيوتر کشور نام گرفته است، آخرين دستاوردهاي اين صنعت با حضور نهادها و ارگانهاي مختلف دولتي و شرکتهاي بخش خصوصي داخلي و خارجي، براي بازديد، تبادل نظر و مذاکره علاقمندان به معرض نمايش گذاشته شد.

سازمان ثبت احوال کشور نيز همچون سالهاي پيش در اين نمايشگاه با ارائه آخرين دستاوردهای خود در زمینه تحقق دولت الکترونیک حضور داشت.

دفتر آمار و اطلاعات جمعيتي و مهاجرت نیز در این نمایشگاه اقدام به رونمایی داشبورد جمعيتي کشور نمود، همچنین روند آمارهاي وقايع حياتي کشور در نمایشگاه به اطلاع عموم رسید.

شايان ذکر است محمود واعظي، وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، علي طيب نيا وزير امور اقتصاد و دارايي، غلامرضا شريعتي استاندار خوزستان، سيد حميد طهائي استاندار البرز و ديگر مقامات کشور، دانشجويان و عموم مردم از داشبورد جمعيتي کشور بازديد داشتند.

همچنين اميدعلي پارسا رئيس مرکز آمار ايران و عليرضا زاهديان معاون طرحهاي آماري مرکز، نيز از داشبورد جمعيتي سازمان ثبت احوال کشور بازديد نموده و ضمن ابراز خوشحالي از ايجاد سامانه ذکر شده، اعلام داشت ایجاد چنين بستري در ديگر دستگاههاي اجرايي توليد کننده آمارهاي ثبتي، مي تواند امکان دسترسي هرچه سريعتر و به هنگام تر آمارها را براي مرکز آمار ايران فراهم سازد.

اين نمايشگاه پس از چهار روز در تاريخ 28 آذرماه به کار خود پايان داد.


گروه کاربری:          نسخه چاپی
تاریخ ثبت : ۱۳۹۵/۹/۲۵
کلمات کلیدی :
دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت, دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت, دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت, دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت, دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت, دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت, دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت, دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت,