آرشیو اخبار

توسط وزارت کشور انجام شد

تهران - ایرنا - نخستین جلسه "هیات‌های رصد و اندیشه‌ورزی در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی" با محوریت طلاق در وزارت کشور برگزار گرديد.

۱۳۹۵/۱۰/۲۸
مدیرکل ثبت‌احوال قم خبر داد

مدیرکل ثبت‌احوال استان قم گفت: در سال ۹۵ چندقلوزایی نسبت به سال ماقبل با رشد نسبی روبه‌رو بوده است، به‌نحوی‌که ۴۱۰ دوقلو، ۲۱ سه‌قلو و ۳ مورد چهارقلو در سال گذشته ثبت شد.

۱۳۹۶/۱/۳۰
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

ایرنا: معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طی سال 1395 فرزندخواندگی در استان تهران 34 درصد افزایش یافت.

۱۳۹۶/۲/۲۷
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه طلاق از مهم‌ترین آسیب‌ها در جامعه محسوب می‌شود، گفت: نرخ طلاق در کشور رو به افزایش است اما در دو سال اخیر با فعالیت‌هایی که انجام شده، شیب افزایش طلاق کاهش یافته است.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه طلاق از مهم‌ترین آسیب‌ها در جامعه محسوب می‌شود، گفت: نرخ طلاق در کشور رو به افزایش است اما در دو سال اخیر با فعالیت‌هایی که انجام شده، شیب افزایش طلاق کاهش یافته است.

 

۱۳۹۶/۵/۱۰
سخنگوی ثبت احوال کشور

سخنگوی ثبت احوال کشور آخرین آمار چهار واقعه حیاتی در 9 ماهه اول سال را تشریح کرد.

سیف‌الله ابوترابی در نشست خبری که صبح امروز به مناسبت روز ملی ثبت احوال برگزار شد، گفت: امروز سوم دی‌ماه سالروز گرامیداشت تشکیل ثبت احوال در کشور است. سازمان ثبت احوال کشور در سال 1297 با تنظیم اولین سند در تهران تشکیل شد و ساختارش تدریجا در سال‌های 1304 و 1305 در همه استان‌های کشور شکل گرفت.

۱۳۹۶/۱۰/۳

سالنامه آماری سازمان ملل متحد  نسخه سال 2018، توسط بخش آمار، اداراه امور اقتصادی و اجتماعی،  دبیرخانه سازمان ملل متحد منتشر شده است.

هدف اصلی سالنامه آماری که در یک مجلد ارائه می‌شود، تهیه یک مجموعه جامع از آمارهای بین‌المللی در دسترس در مورد شرایط و فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی و محیطی در جهان، سطوح ملی و منطقه‌ای برای یک دوره‌ی تاریخی مناسب، می‌باشد. سالنامه آماری طیف گسترده‌ای از اطلاعات راجع به مسائل اجتماعی، اقتصادی و محیط‌زیستی که مورد توجه نظام سازمان ملل، دولت‌ها و ملت‌های جهان است، ارائه می‌دهد. 

۱۳۹۷/۷/۱۵
رییس سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد

همایش روز ملی ثبت احوال،‌ در یکصدمین سالگرد تأسیس سازمان، با حضور وزیر کشور برگزار شد

۱۳۹۷/۱۰/۳
معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال
در همایش روز ملی ثبت احوال، جزییات سامانه ثبت تغییر نشانی ایرانیان تشریح شد
۱۳۹۷/۱۰/۳
وزیر کشور در همایش روز ملی ثبت احوال

همایش روز ملی ثبت احوال، گرامیداشت یکصدمین سالگرد تأسیس سازمان ثبت احوال کشور با حضور وزیر کشور برگزار شد.

۱۳۹۷/۱۰/۳
۲۸ و ۲۹ نوامبر ۲۰۱۸، در اسلام آباد برگزار شد:

 ۲۸ و ۲۹ نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی، اسلام آباد میزبان اجلاس بین‌المللی ثبت مدنی و آمارحیاتی (CRVS) بود

۱۳۹۷/۱۱/۳